خرید کاشی لوکس

خرید کاشی لوکس

در این مقاله می‌خوانید:

کاشی لوکس چیست؟  کاشی لوکس چه ویژگی‌هایی دارد؟ کاشی لوکس برای دیوار چه نوع کاشی است؟ کاشی لوکس برای کف چه ویژگی دارد؟

کاشی لوکس چیست؟

هنگامی ‌که برای خرید یک کاشی به فروشگاه مراجعه می‌کنید با تنوع بی سابقه‌ای در میان تمام مصالح موجود برای ساختمان مواجه خواهید شد. بدون شک، استفاده از کاشی و سرامیک امروزه طرفداران بسیاری دارد و بیشتر اقشار جامعه، با سطح اقتصادی و همچنین سلیقه‌های مختلف را پوشش می‌دهد‌.

کاشی‌ها بسته به کیفیت لعاب  و ظرافتی که در طرح و ترکیب رنگ آنها به کار رفته است، در دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. کاشی‌های لوکس  مطمئنا بیش از سایر طرح‌ها توجه شما را جلب خواهد کرد، اما بیشتر از طرح کاشی‌های لوکس با دیدن قیمت آن متعجب می‌شوید. زیرا، معمولا گرانتر از سایر کاشی‌ها خواهند بود.

اما سوال اینجاست که دلیل بالا بودن قیمت کاشی‌های لوکس چیست؟ کاشی کاوان در این مقاله شما را با انواع کاشی‌های لوکس و ویژگی‌هایی که باعث بالا بودن قیمت آن ها می‌شود آشنا می‌کند.

خرید کاشی لوکس

ویژگی‌های یک کاشی لوکس

خرید کاشی‌های لوکس، می‌تواند باعث زیبایی بی نظیر در خانه‌ی شما شود. بعضی کاشی‌ها بیشتر جنبه‌ی تزئینی دارند که در ترکیب با سایر کاشی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این نوع کاشی‌ها با نام کاشی کوتینگی یا کاشی تک گل در بازار شناخته می‌شوند و می‌توان آنها را نیز جزو کاشی‌های لوکس دانست اما تنها یک نوع از آنها هستند. کاشی‌های لوکس ویژگی‌های دیگری نیز دارند:

1.     لعاب کاشی‌های لوکس

لعاب این کاشی‌ها کاملا یکدست و بدون نقص می‌باشد. معمولا برای کاشی‌های لوکس از لعاب‌های پولیش و سوپر پولیش استفاده می‌کنند که زیبایی آن را دو چندان می‌کند و باعث بزرگتر به نظر رسیدن فضا می‌شوند. اما انتخاب کاشی‌های مات نیز بعنوان یک کاشی لوکس ممکن است و بستگی به طرح و همچنین سلیقه‌ی خریدار دارد.

2.     لبه‌های کاشی

در چند سال اخیر شاهد کاشی‌های رکتیفای بودیم. این کاشی‌ها لبه‌هایی کاملا تراز و یک دست دارند که با فناوری جدید برش خورده و هنگام کار کردن آنها فاصله‌ی هر کاشی را با دیگری به حداقل می‌رساند. البته در کاشی‌های درجه‌ی پایینتر یا طرح چوب هم شاهد لبه‌های رکتیفایر هستیم.

اما این دقت در یک کاشی لوکس در حد چند میکرون است که به راحتی قابل دیدن نیست و بنظر می‌رسد که طرح آن روی دیوار کاملا یکدست می‌باشد. این کاشی‌ها دیگر نیازی به بندکشی ندارند و پوشش ضد آب خود را نیز حفظ می‌کنند.

خرید کاشی لوکس

 

3.     جنس کاشی‌های لوکس

جنس کاشی‌های لوکس می‌تواند متنوع باشد. گاهی جنس بعضی از آنها از خاک معمولی است اما با دقت و وسواس بالایی ساخته و پرداخته شده اند و درصد خطای آنها بسیار ناچیز است و در مواقعی نیز از ذرات گرانيت در ساخت آنها استفاده می‌شود. سرامیک‌های گرانیتی مقاومت بالایی را در برابر فشار و مقاومت خمشی دارند و از کاشی‌های پرسلان نیز محکم تر هستند.

همچنین وجود ذرات گرانيت باعث زیبایی بیشتر  در آنها شده است. اما در تمام کاشی‌ها به کار نمی‌رود و بیشتر در کاشی‌ها با ابعاد متوسط به کار می‌روند. کاشی‌هایی نیز از جنس آلومینیوم و یا به رنگ نقره هستند که سطح آنها نیز سیقلی می‌باشد و طبعا قیمت آنها نیز بالاتر خواهد بود.

4.     ابعاد کاشی

کاشی‌های تزئینی معمولا ابعادی متفاوت دارند. برای مثال یک کاشی معمولی با ابعاد 60×30 تولید می‌شود اما کاشی‌های تزئینی لوکس 75×45 هستند که کاملا متفاوت است. اما سایر کاشی‌ها که برای کل دیوار از آنها استفاده می‌شود و بیشتر هم از جنس گرانيت هستند، با ابعاد 120×40 یا 120× 20 ارائه می‌شوند که به صورت یکدست روی دیوار نقش می‌بندند. تفاوت اصلی آنها با کاشی‌های رده پایینتر را می‌توان در کیفیت لعاب و طرح‌ها حس کرد.

کاشی‌های اسلب نیز به صورت یک تکه و در ابعاد 240×120 می‌باشند نیز بیشتر جزو کاشی‌های خاص هستند که قیمت بالایی هم دارند و به همین علت تنها روی یک یا دو دیوار و یا در کف ساختمان از آنها استفاده می‌شود.

خرید کاشی لوکس

کاشی‌های لوکس برای دیوار

کاشی‌های لوکس متنوعی برای دیوار ساختمان‌ها وجود دارد. اما متخصصان کاشی کاوان برای درک بهتر شما آن را به طور کلی به دو دسته تقسیم کرده است.

کاشی‌های تک گل یا کوتینگ

کاشی‌های تک گل دارای یک طرح و ترکیب رنگ زیبایی هستند و همانطور که توضیح دادیم لعاب آنها بی نقص طراحی شده است. این نوع کاشی‌ها معمولا در دیوار استفاده می‌شوند و به خصوص دیوار‌هایی که کاملا با کاشی پوشیده شوند بسیار مناسب آنها خواهد بود. اما معمولا در ترکیب با یک رنگ دیگر از کاشی کار می‌شوند تا بتوانند بیشترین جلوه را به محیط بدهند.

معمولا کاشی‌های بین کابینتی و کاشی سرویس یا حمام را با کاشی تک گل پوشش می‌دهند. ولی می‌‌توان روی دیوار فضاهای دیگر نیز از آنها استفاده کرد.

کاشی‌های قدی دیوار

بسیاری از افراد زمانی که صحبت از کاشی دیوار می‌شود علاقه دارند که تا ارتفاع مشخصی را کاشی کاری کنند. این ارتفاع بین 100 تا 120 سانتیمتر است. کاشی‌های دیوار لوکس نیز معمولا با چنین ارتفاعی تولید می‌شوند تا کاملا یکدست به نظر برسند. این کاشی‌ها می‌توانند پرسلان یا گرانيت باشند که قیمت گرانيت بالاتر خواهد بود.

خرید کاشی لوکس

کاشی‌های لوکس کف ساختمان

کاشی‌های لوکس کف ساختمان با شکل مربع است که طول عرض یکسان دارند یا به شکل مستطیل می‌باشد. این کاشی‌ها معمولا سوپر پولیش هستند و طرح‌های متنوعی دارند. البته نوع کاشی‌های لوکس کف که مات هستند هم وجود دارد و اگر به براق بودن کاشی علاقمند نباشید نوع مات آن نیز زیبایی خود را خواهد داشت.

خرید کاشی لوکس

خرید کاشی لوکس از کاشی کاوان

کاشی کاوان طبق تجربه‌‌ای که در طول فعالیت خود بدست آورده است، علاقه‌ی بسیاری از مشتریان را می‌شناسد. کاشی‌های لوکس اگر چه قیمت بالایی دارند اما در مقابل ویژگی‌های خاصی را به دکوراسیون خانه‌ی شما می‌دهد و این ویژگی تنها شامل زیبایی نیست بلکه ماندگاری آنها نیز بسیار بیشتر است.

شاید بسیاری از افراد واژه‌ی لوکس را تنها دلیلی برای هزینه‌ی اضافی بدانند، اما در مورد کاشی‌های لوکس می‌توان آن را یک سرمایه گذاری برای جلوگیری از خرج‌های اضافی در نظر گرفت که تا سالها بدون اینکه از دیزاین خود خسته شوید می‌توانید از زیبایی آن لذت ببرید.

خرید کاشی لوکس

نتیجه گیری

کاشی‌های لوکس جزو کاشی‌هایی با طرح خاص و منحصر بفرد هستند. جنس بعضی از آنها با سنگ گرانيت ترکیب شده است که از محکم‌ترین سنگ‌ها می‌باشد و این ویژگی را به کاشی گرانیتی منتقل خواهد کرد. خرید کاشی لوکس همچنین، می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه باشد تا از هزینه‌های احتمالی دیگر جلوگیری کنید.

پیام بگذارید